4. ارديبهشت 1396 - 13:15   |   کد مطلب: 12509
روزشمار هفته سلامت با شعار « زندگی سالم ، با نشاط و امید» اعلام شد.
روزشمار هفته سلامت با شعار « زندگی سالم ، با نشاط و امید» اعلام شد.
روزشمار هفته سلامت سال 96 اعلام شد دبیر ستاد برگزاری هفته سلامت ضمن تشریح برنامه ها و عناوین روزهای هفته سلامت، از سخنرانی وزیر بهداشت قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران خبر داد. به گزارش ميگنا روز جهانی بهداشت، 18 فروردین ماه است اما با توجه به تعطیلات عید نوروز و فرصت محدود برنامه‌ریزی و اجرا در آن مقطع در كشور، زمان برگزاری هفته سلامت با تاخيري چند روزه از هفته اول اردیبهشت ماه اجرا مي شود.

شبکه اطلاع رسانی شهد شفا

دکتر عباس زارع نژاد با بیان اینکه شعار امسال هفته سلامت (یکم تا هفتم اردیبهشت) «زندگی سالم با نشاط و امید» نامگذاری شده است، از برگزاری برنامه های متنوع در طول برگزاری این هفته در تهران و به طور همزمان در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد و گفت: در روز جمعه و اولین روز از هفته سلامت مراسم پیاده روی خانوادگی در تهران و بطور همزمان در بوستان های بزرگ شهر های مختلف کشور برگزار می شود.

همچنین روز جمعه وزیر بهداشت در تهران و روسای دانشگاه های علوم پزشکی در سراسر کشور به عنوان سخنران قبل از خطبه های نمازجمعه سخنرانی خواهند کرد.

مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت همچنین از برگزای همایش غذای سالم ایرانی، همایش بزرگ سفیران سلامت دانش آموزی و نیز از برگزای جشنواره عکس سلامت روان بطور همزمان در تهران و شهرستان ها خبر داد و گفت: بازدید و افتتاح پروژه های بهداشتی درمانی، عیادت از بیماران بستری، دیدار با جانبازان و خانواده های شهدا، اعزام گروههای متخصص پزشکی به مناطق محروم استانها، ارایه خدمات رایگان سلامت در برخی از معابر اصلی شهرها، برپایی چادرها و ایستگاه های سلامت با هدف آموزش مردم و برپایی صبحانه سالم در مدارس و توزیع پکیج تغذیه ای سالم و بسته های آموزشی بین دانش آموزان بخشی از برنامه های متنوع هفته سلامت است که در استان ها برگزار خواهد شد.
دبیر ستاد برگزاری هفته سلامت در پایان، روز شمار هفته سلامت را اعلام کرد.

جمعه 1 اردیبهشت، روز تحرک بدنی، تفریحات سالم، فعالیت گروهی
شنبه 2 اردیبهشت، روز غذای سالم، جامعه سالم
یکشنبه 3 اردیبهشت، روز سفیران سلامت دانش آموزی
دوشنبه 4 اردیبهشت، روز طرح تحول سلامت، ارتقای کیفیت زندگی
سه شنبه 5 اردیبهشت، روز سلامت روان، نیاز همه و همیشه
چهارشنبه 6 اردیبهشت، روز هنر و رسانه، سواد سلامت
پنج شنبه 7 اردیبهشت، روز نهاد خانواده و مسئولیت اجتماعی

دیدگاه شما

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه
انجمن پزشکان عمومی کرمانشاه
پایگاه جامع زنان استان کرمانشاه
تلگرام شهدشفا