9. اسفند 1395 - 12:36   |   کد مطلب: 12464
یک متخصص پوست گفت: هیچگاه دارویی که برای پوست فرد دیگری تجویز شده است، استفاده نکنید زیرا گاهی وضع بدتر می شود و بگذارید که تجویز دارو با تشخیص پزشک باشد.

دکتر امیر امیدوار برنا، متخصص پوست در گفتگو با خبرنگار شهد شفا در مورد استفاده از شوینده ها بیان کرد: مواد شوینده بر اساس قدرت خود می توانند همه پوست ها را تحت تاثیر قرار دهند و فردی که پوست خشک و حساس داشته باشد، بیشتر از افرادی که پوست معمولی دارند تحت تاثیر قرار می دهند.

 

این عضو هیئت علمی افزود: تغییر هوای سرد به هوای گرم سبب می شود که همه افراد در این موقع از سال، زمینه پوست خشک داشته باشند و با توجه به اینکه اکثر مردم  این روزها، از شوینده ها بیشتر استفاده می کنند، بنابراین برای حفظ سلامت، موارد بهداشتی را رعایت کنند.

 

دکتر امیدوار برنا با تاکید بر اجتناب از تماس پوست با مواد شوینده، بیان کرد: قبل از سال جدید به این دلیل که همه ناگزیر به استفاده از مواد شوینده هستند، بنابراین سعی کنند از دستکش به عنوان پوشش استفاده کنند و افرادی که پوست حساس تری دارند، زیر دستکش لاستیکی، دستکش نخی هم استفاده کنند.

 

متخصص پوست اظهار داشت: بعد از کارهای معمولی مانند گردگیری، افرادی از صابون مایع برای شست و شو، نظافت و رعایت بهداشت استفاده می شود ولی پوست بعضی اشخاص به صابون مایع حساس است.

 

وی اشاره کرد: کسانی که پوست حساس دارند می توانند از صابون گلیسیرینه و کرمدار استفاده کنند و مدام پوست خود را چرب نگه دارند و به جای دارو از مواد مرطوب کننده استفاده کنند که بدون بو، عطر و رنگ باشد.

 

دکتر امیدوار برنا توصیه کرد: هیچگاه دارویی که برای  پوست فرد دیگری تجویز شده است، استفاده نکنید زیرا گاهی وضع بدتر می شود و بگذارید که تجویز دارو با تشخیص پزشک باشد.

دیدگاه شما

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه
انجمن پزشکان عمومی کرمانشاه
پایگاه جامع زنان استان کرمانشاه
تلگرام شهدشفا