8. اسفند 1395 - 14:00   |   کد مطلب: 12455
عضو سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه؛
فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه پزشکی باید گسترش یابد
عضو سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه گفت: هشتم اسفندماه، یادآور خاطره شهدای بیمارستان صحرایی حضرت فاطمه زهرا(ص) در عملیات والفجر 8 است که در جهان برای اولین بار ناجوانمردانه در زمان جنگ تحمیلی توسط رژیم بعث عراق بمباران شیمیایی شد.

دکتر مسعود قلعه سفیدی از اعضای سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه، ضمن گرامیداشت سالروز قشر بسیج جامعه پزشکی به خبر نگار شهد شفا گفت: هشتم اسفندماه، یادآور خاطره شهدای بیمارستان صحرایی حضرت فاطمه زهرا(ص) در عملیات والفجر 8  است که در جهان برای اولین بار ناجوانمردانه در زمان جنگ تحمیلی توسط رژیم بعث عراق بمباران شیمیایی شد و تعداد زیادی از همکاران عزیز جامعه پزشکی در این بیمارستان به درجه رفیع شهادت رسیدند.

 

این رزمنده و یادگار دوران دفاع مقدس، افزود: هر ساله این روز را جهت پاسداشت یاد همه عزیزانی که در حوزه بهداشت و درمان در سخت ترین شرایط جبهه های جنگ برای نجات جان هم میهنانشان رشادت و ایثار کردند، گرامی می داریم.

 

این عضو سازمان نظام پزشکی بیان کرد: ایران در سال های دفاع مقدس، از امکانات و تخصص کافی بهره مند نبود اما امروز بسیجیان در عرصه بهداشتی و درمانی به جایی از خودکفایی رسیده اند که می توانند با تربیت نیروی انسانی متخصص در دانشگاه ها، نه تنها به کشور، بلکه به کشورهای هم مرز هم خدمات پزشکی ارائه دهند.

 

وی با اشاره به استقبال پزشکان و پرستاران از فعالیت های مردم یاری بسیج جامعه پزشکی، اذعان داشت: سالیان گذشته، تشکیل یک تیم پزشکی برای اعزام به مناطق محروم کمی سخت به نظر می رسید اما هم اکنون آنقدر استقبال پزشکان و پرستاران برای انجام کارهای مردم یاری زیاد است که در این خصوص با تعداد زیادی از متخصصان که مجال شرکت در این برنامه ها را نمی یابند، مواجه هستیم.

 

دکتر قلعه سفیدی با تاکید بر گسترش فرهنگ ایثار، جبهه و شهادت در جامعه پزشکی، اظهار داشت: فرهنگ  حاکم بر نظام سلامت  کشور، یک فرهنگ بسیجی است و در جامعه اسلامی کار درمان هیچ بیماری در بیمارستان ها نباید بر زمین بماند و همه وظیفه دارند به بهترین نحو به بیماران رسیدگی کنند.

دیدگاه شما

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه
انجمن پزشکان عمومی کرمانشاه
پایگاه جامع زنان استان کرمانشاه
تلگرام شهدشفا