1. اسفند 1395 - 12:24   |   کد مطلب: 12430
عضو انجمن علمی طب سنتی ایران تشریح کرد؛
غذاهای مناسب برای افراد مبتلا به اضطراب و افسردگی
شهد شفا:عضو انجمن علمی طب سنتی ایران غذاهای مناسب برای افراد مبتلا به اضطراب و افسردگی را تشریح کرد.

به گزارش شهد شفا به نقل از بهداشت نیوز، فاطمه معینی درباره برخی روشهای درمان استرس در طب سنتی اظهار داشت: افرادی که دچار استرس و افسردگی هستند از دیدگاه طب سنتی باید غذاهایی را مصرف کنند که دارای طبع گرم و تر هستند و خون خوب و صالحی را در بدن می‌سازند.

غذای مناسب برای وعده صبحانه برای افراد مبتلا به اضطراب و افسردگی

وی افزود: افراد مبتلا به افسردگی و اضطراب بهتر است که در وعده صبحانه، کره محلی همراه با انواع مربا مانند مربای سیب، به، بالنگ، بهارنارنج، پوست پسته،گل سرخ مصرف کنند. 

عضو انجمن علمی طب سنتی ایران تصریح کرد: برای این افراد در وعده صبحانه، مصرف شیر تازه با شیره انگور, شیر تازه با شکر, سمنو, تخم مرغ عسلی با نعنا یا دارچین,  زرده تخم مرغ با روغن بادام شیرین و شکر, کله پاچه با جو, فرنی, شیربرنج,  حریره مغز گندم و شکر و روغن بادام بسیار مفید است.

غذاهای مناسب برای وعده ناهار و شام برای افراد مبتلا به اضطراب و افسردگی

معینی یادآور شد: افراد مبتلا به افسردگی و اضطراب بهتر است در وعده ناهار و شام، فرنی با آرد برنج، شیر، شکر، هل و گلاب,  نخودآب, زرشک‌پلو با مرغ و زعفران و خلال پسته,  آش اسفناج با کدو با شیره مغز بادام شیرین, آش ماش با کدو و اسفناج و مغز بادام شیرین,  کدو با جوجه مرغ, کدو با ماهی, مغز گوسفند, آبگوشت با گوشت گوسفندی,کباب گوسفندی و ماهی تازه مصرف کنند.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که علاوه بر افسردگی و اضطراب دچار یبوست هستند نیز بهتر است از غذاهایی مانند گوشت بره یا پاچه بره با اسفناج و روغن بادام,  جوجه مرغ با کدو,  آش ماش با مغز بادام و کدو و اسفناج,  پاچه بره با اسفناج و روغن بادام, حریره جو با روغن بادام و شکر,  شوربای گوشت جوجه یا بزغاله یا بره مصرف کنند.

دیدگاه شما

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه
انجمن پزشکان عمومی کرمانشاه
پایگاه جامع زنان استان کرمانشاه
تلگرام شهدشفا