16. دى 1395 - 0:48   |   کد مطلب: 12204
مسئول نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه؛
سلامت روان بدون آرامش بی مفهوم است
مسئول نهادنمایندگی مقام معظم رهبریدر دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: ثبات در زندگی متعادل نقش مهمی دارد و خانواده های متعادل برای ثبات، برنامه ریزی می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین جواد افشار، مسئول نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار شهد شفا بیان کرد: زندگی بدون داشتن لذت و شادی،جز تکرار نیست و اگر کسی از زندگی ناامید شود، عملأ منتظر مرگ می شود.

 

مسئول نهادنمایندگی مقام معظم رهبری، بیان کرد: طبق روایتی از رسول اکرم(ص)، سلامت  و امنیت، دو نعمتی هستند که باید قدر آنها را بیشتر دانست.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین افشار، ابعاد سلامت را جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی دانست و افزود: برای حفظ سلامتی، سه سطح پیشگیری وجود دارد که سطح اول آن، به کارگیری دانش، ابزار و مهارت ها برای جلوگیری از اختلال و بیماری است.

 

وی توضیح داد: کشف و اقدامات لازم برای درمان بیماری در سطح دوم پیشگیری و استفاده از توانبخشی کامل برای استفاده از تمام قدرت های انسان در سومین سطح پیشگیری قرار دارد.

 

حجت الاسلام والمسلمین افشار، شخص، خانواده و اجتماع را مسئول سلامت برشمرد و اظهار داشت: سلامت روان در صورت عدم آرامش ، بدون مفهوم است و خدواند در قرآن، خانواده، شب، خانه و ... را مایه آرامش می داند.

 

وی سلامت فکر و روان و ثبات را از نشانه های خانواده سالم و متعادل دانست و اظهار داشت: ثبات در زندگی متعادل نقش مهمی دارد و خانواده های متعادل برای ثبات، برنامه ریزی می کنند.

 

حجت الاسلام والمسلمین افشار با بیان اینکه، خداوند مسئولیت خانواده را بر عهده مردان قرار داده است و سرپرستی به معنای زورگویی نیست، خاطر نشان کرد:مهارت کنترل هیجانات نقش مهمی در خانواده ها دارد  باید خانواده ها آموزش لازم را در این مورد ببینند.

دیدگاه شما

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه
انجمن پزشکان عمومی کرمانشاه
پایگاه جامع زنان استان کرمانشاه
تلگرام شهدشفا