13. آذر 1395 - 6:01   |   کد مطلب: 12122
شهد شفا: خونسردی و کمک به هم نوع، همکاری با مسولان و مدیریت شهری بهترین و اساسی ترین شرط عبور ازتمام بحران ها است.

یادداشت میهمان- عرفان ویسی، کارشناس پرستاری/ پیام های ضروری و بسیار کاربردی در زمان بحران ها وجود دارد تا کمترین مشکلات را داشته باشیم.

 

وچود تعدادی آب معدنی در خانه و علاوه بر آن ذخیره آب بصورت دبه های پلاستیکی بیست لیتری در انبارهایی که نورخورشید مستقیم ندارند داشته باشیم و هرچند روز یک بار آب آنها را عوض کنیم.

 

بیسکویت خشک، خرما و نان به مقدار کافی، چراغ قوه با باطری اضافه و رادیو، دو عدد پیک نیکی همیشه پر، هیتربرقی، زنجیرچرخ و چهار لیتر بتزین ذخیره درخانه لازم است.

 

 بازدید ماشین ازنظر ضد یخ و سیستم ترمز یادمان نرود و باک بنزین برای مواقع قطع گاز و برق و اجبار برای استفاده از ماشین درهوای باز، تاکید می کنم هوای باز نه داخل پارکینگ یا فضای سربسته همیشه پر باشد.

 

 لباس گرم داشته باشید و درطول روز درب اتاقهایی که استفاده ندارید باز نگه دارید تا درجریان هوای گرم هال باشند و شب مجبور به روشن کردن بخاری برای گرم کردن آنها نباشیم.

 

از پتو هم استفاده کنیم و سردی اتاق ها را با زیاد کردن شعله بخاری جبران نکنیم حتی المقدور ازیک اتاق خواب استفاده کنید تا مجبور به روشن کردن تمام بخاریهای منزل نشویم و برای مواقع ضرور، گوشی تلفن همراه ساده با ماندگاری شارژ بالا داشته باشیم.

 

همیشه به خاطر بسپاریم که خونسردی و کمک به هم نوع، همکاری با مسولان و مدیریت شهری بهترین و اساسی ترین شرط عبور ازتمام بحران هاست.

دیدگاه شما

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه
انجمن پزشکان عمومی کرمانشاه
پایگاه جامع زنان استان کرمانشاه
تلگرام شهدشفا