شهد شفا: کنترل روابط بین فردی و احساس تعلق و پیوستگی در جامعه از مولفه های زندگی سالم در بعد روانی و اجتماعی است.
یادداشت؛
شهد شفا: فعالیت ورزشی منظم و قدم زدن تاثیری برابر داروهای ضد افسردگی بر انسان دارد.
شهد شفا: دنیای پیچیده امروز و آمار نگران کننده ای که در خصوص طلاق وجود دارد، مشاوره را الزامی می کند.
یادداشت میهمان: بنفشه رضایی
شهد شفا: ريشه کن کردن “خشونت اينترنتي” غير ممکن است، اما مي توان با اقداماتي تا حدودي از آسيب هاي ناشي از آن کاست و حتي ميزان وقوع آن را تقلیل داد.
شهد شفا: وقتی همه چیز خیلی آرام و در بهترین حالت پیش برود، بعد از مدتی خسته کننده می شود.
شهد شفا: همیشه خودتان را با خودتان مقایسه کنید و سعی کنید در زندگی و اجتماع به اندازه توانی که دارید از خودتان توقع داشته باشید.
شهد شفا: شخص در هر سنی، وقتی صادق باشد و از دروغ و بهانه های بیهوده دوری کند، محبوبیت بیشتری در میان دوستان و اطرافیان خواهد داشت.
یادداشت: رستمی
شهد شفا: شب قبل از امتحان خواب کافی داشته باشید، درصورت به هم خوردن نظم خواب و یا كم خوابی، كارایی مغز كاهش می یابد و موجب افزایش استرس می شود.
رئیس سومین کنگره بین‌المللی اضطراب عنوان کرد
شهد شفا: رئیس سومین کنگره بین‌المللی اضطراب با اشاره به اینکه به طور متوسط حدود 30 درصد از مردم ایران دچار اختلالات اضطرابی هستند گفت: طرح اضطراب‌زدایی از جامعه توسط مرکز علوم اعصاب شفا در حال اجرا است.
از نظر روان شناسی؛
شهد شفا: انسانی سالم است که هم از نظر جسمی و هم از نظر روح و روان سلامت باشد. با وجود اینکه کنترل انواع بیماری‌ها و درمان آنها از اهمیت بالایی برخوردار است، مراقبت از سلامت روان نیز به همان اندازه دارای اهمیت بوده و هرگونه مشکلی در این بخش از شخصیت آدمی نه‌تنها سلامت او را به خطر می‌اندازد بلکه جامعه و اطرافیان را نیز تهدید می‌کند.
یک کارشناس ارشد روان شناسی؛
یک کارشناس ارشد روان شناسی گفت: افراد مبتلا به دیابت، سریع تر از سایر افراد به افسردگی مبتلا می شوند، تحمل رنج های بیماری دیابت می تواند دلیلی برای افسردگی باشد ولی دلیل اصلی برای بیماری نیست.
به بهانه هفته بهداشت روان؛
شهد شفا: سالمندان، کودکان و اشخاصی که زمینه بیماری‌های زنتیکی دارند جزء افراد در معرض آسیب های روانی هستند.
یادداشت: پرستو عباسپور
شهد شفا: بد بینی فرد را به سوی درماندگی آموخته شده پیش می برد که این درماندگی صرفاً بر رفتار اثر نمی گذارد بلکه تا سطح سلولی پیش می رود و باعث انفعال هر چه بیشتر دستگاه ایمنی می شود.
با رعایت کردن چند نکته؛
شهد شفا: خواب نیازمند این است که ما به حالت استراحت عمیق برویم که دستیابی به آن برای همه افراد چندان ساده نیست.

صفحه‌ها