در تابستان سال 1391 رهبر انقلاب بار دیگر در جمع مسئولان نظام به مبحث افزایش جمعیت اشاره می فرمایند. اما این بار با تأکیدی بیشتر و با اشاره های صریح به ضرورت توقف سیاست کنترل جمعیت، خطرات ادامه روند کنونی، لزوم فرهنگ سازی برای رشد جمعیت و نیز لزوم داشتن جامعه ای با نمای جوان به عنوان عاملی مهم در راستای نیل به پیشرفت در عرصه های علمی و ... «من اين را همين جا عرض بكنم؛ جمعيت جوان و بانشاط و تحصيلكرده و باسواد كشور، امروز يكى از عاملهاى مهم پيشرفت كشور است. در همين آمارهایى كه داده مي شود، نقش جوانهاى تحصيلكرده و آگاه و پرنشاط و پرنيرو را مى‌ بينيد. ما بايد در سياست تحديد نسل تجديدنظر كنيم.
شهد شفا:برگزاری کارگاه آموزش افزایش جمعیت توسط سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه.
شهد شفا: پدر نسبت به مادر بیشتر می‌تواند توانایی انطباق با شرایط دشوار را به بچه‌ها یاد بدهد و ویژگی‌های مردانه همیشه باید از سوی پدران به بچه‌ها آموزش داده شود.
شهد شفا: زندگی مشترک خوب برای ساخته شدن نیاز به تعامل دو عنصر مهم دارد، زن و شوهر. اخلاق و رفتار این دو عضو خانواده، ترازوی خوشی را در حالت تعادل نگه می دارد.
در یک میز گرد مطرح شد؛
شهد شفا: سه تن از متخصصان در یک میز گرد، تاثیر مشاوره برای زندگی سالم را بررسی کردند.
مسئول نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه؛
مسئول نهادنمایندگی مقام معظم رهبریدر دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: ثبات در زندگی متعادل نقش مهمی دارد و خانواده های متعادل برای ثبات، برنامه ریزی می کنند.
شهد شفا: امروزه بسیاری از جوانان بخصوص دختران معتقدند که ازدواجی مناسب و داشتن همسری ایده آل به شانس آنها بستگی دارد اما متخصصان موضوع دیگری را در اینباره مطرح می کنند.
یادداشت: عرفان ویسی
شهد شفا: خونسردی و کمک به هم نوع، همکاری با مسولان و مدیریت شهری بهترین و اساسی ترین شرط عبور ازتمام بحران ها است.
یادداشت؛
شهد شفا: وجود فاصله سنی زیاد باعث می‌شود که زن و شوهر نتوانند به خوبی یکدیگر را درک کنند و دنیای‌ آنها فاصله زیادی با هم داشته باشد ولی گاهی ممکن است ازدواج هایی با این شرایط باشد که زوجین رابطه خوب و آرامی با یکدیگر داشته باشند.
شهد شفا: رابطه سالم دقیقا از جایی شروع می شود که وقتی از سر كار به خانه برمی گردید، احساس آرامش داشته می کنید.
آماری نگران کننده وجود دارد؛
شهد شفا:یک آسیب‌شناس گفت: بهترین و مناسب‌ترین سن ازدواج برای دختران 18 تا 24 سال و برای پسران بین 24 تا 28 است که مورد تایید حوزه‌های روانشناسی است.
یک متخصص زنان و زایمان؛
شهد شفا: یک متخصص زنان و زایمان گفت: امروزه لیزر در درمان ناباوری تاثیر بسزایی دارد و به آرزوی زنان در انتظار کودک جامه عمل می‌پوشاند.
یک متخصص زنان؛
شهد شفا: یک متخصص زنان گفت: آزمایشات پیشرفته ای در تشخیص قطعی اختلالات کروموزومی نقش دارند و تست غربالگری به تنهایی در رفع این مشکل، کارآمد نیست.

صفحه‌ها