شهد شفا: شما اگر جزو آن دسته از افراد هستید که با نزدیک شدن به ایام عید از چاقی ناخواسته به خاطر خوردن تنقلات و شکلات نگران هستید می توانید با مصرف برخی از دانه های آجیل علاوه بر استفاده از خواص درمانی آن وزن خود را نیز کم کنید.
شهد شفا: انتخاب يک نوشيدني مفيد و مغذي تأثير مطلوبي در سلامت شخص دارد، عدم دقت در انتخاب آن نیز مي تواند سلامت را به خطر اندازد.
عضو انجمن علمی طب سنتی ایران تشریح کرد؛
شهد شفا:عضو انجمن علمی طب سنتی ایران غذاهای مناسب برای افراد مبتلا به اضطراب و افسردگی را تشریح کرد.
بعضی خانواده ها از شیر پاستوریزه به شیر سنتی روی می آورند
محققان می گویند؛
شهد شفا: یک مطالعه جدید نشان می دهد خوردن یک وعده غذای پرچرب نظیر پیتزا یا چیزبرگر، موجب اختلال در عملکرد کبد می شود.
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی؛
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: برای کاهش وزن، فرصت کافی به خود دهید زیرا وزنی که در طی چندین سال، به دلیل عدم توجه به خود و یا هر دلیل دیگری اضافه کرده اید، نمی توانید در فرصت چند روزه و یا چند هفته کاهش دهید.
گزارش؛
شهد شفا: رژیم غذایی نامناسب و همچنین فقر فرهنگی سبب شده است، هر ساله هزینه های زیادی برجامعه تحمیل شود.
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی؛
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: تغذیه نقش مهمی در سلامت روان بازی می کند و کمبود آهن موجب افزایش جدب آلومینیوم در خون می شود که آسیب جدی به مغز می زند.
کارشناس تغذیه مرکز بهداشت استان کرمانشاه؛
کارشناس تغذیه مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: همشهریان در شب یلدا بهتر است به جای مصرف انواع شیرینی و شکلات از میوه استفاده کنند.
یک کارشناس ارشد میکروبیولوژی؛
کارشناس ارشد میکروبیولوژی گفت: برای حفظ سلامت و یک زندگی سالم، مصرف غذای سالم ضروری است.
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی؛
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: نوشیدنی های رژیمی حاوی شیرین کننده های مصنوعی بوده و در مادران باردار، مبتلایان به بیماری فنیل کتونوری و همچنین افرادی که عادت به مصرف مکرر این نوشیدنی ها دارند می توانند خطر ساز باشند به شکلی که خطر زایمان زودرس را در خانم های باردار افزایش دهند.
شهد شفا: عضلات و استخوان‌ها نیاز به عنصر بر دارد که در آلو موجود است و به همین دلیل آب آن می‌تواند خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش دهد.
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی؛
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: عادات غذایی از دوران کودکی شکل می گیرد بنابراین اصلاح عادات غذایی این دوران می تواند از بروز این بیماریها در بزرگسالی پیشگیري کند.
یک کارشناس ارشد بهداشت عمومی؛
یک کارشناس ارشد بهداشت عمومی گفت: استفاده از برنامه غذایی سالم و مناسب یکی از عوامل بسیار مهم در پیشگیری و کنترل اختلالات سوخت و ساز بدن است.
هشدار؛
شهد شفا: تحقیقات نشان می‌دهد برخی نوشیدنی های رژیمی با وجود تبلیغات فریب دهنده‌شان تهدید جدی برای سلامت بدن محسوب می‌شوند.

صفحه‌ها