طبق تحقیقات جدید؛
شهد شفا: تحقیقات جدید حاکی از آن است که بچه‌های نخست خانواده از آنجا که از نظر ذهنی بیشتر توسط والدین برانگیخته می‌شوند، نسبت به خواهر و برادران بعد از خود باهوش‌ترند.
نوزادان در آینده نه چندان دور!
یادداشت؛
شهد شفا: اختلال بیش فعالی، یک بیماری عصبی رفتاری است که به صورت فعالیت بیش از حد و ناگهانی و یا بی‌توجهی یا نداشتن تمرکز است.
شهد شفا: خانواده‌های خجالتی در تربیت فرزندانی که بتوانند در آینده گلیم خود را از آب بیرون بکشند با مشکل مواجه می‌شوند.
شهد شفا: ضد عفونی کردن شیشه شیر نوزاد در سال اول زندگی‌اش اهمیت زیادی دارد؛ زیرا سیستم دفاعی بدن او هنوز ضعیف است.
شهد شفا: برخی از شرایط در زندگی فرزند شما می تواند توانایی صحبت کردن و درک زبان او را تحت تاثیر قرار دهد.
هشدار؛
شهد شفا: استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: بر اساس آمار سالانه از مجموع ۱۲۹ میلیون نوزاد متولد شده در جهان حدود ۲۲ میلیون نفر با وزن کم به دنیا می آیند.
بدانید؛
شهد شفا: شاید حیرت انگیز باشد که بدانید نوزادان با رسیدن به سه ماهگی می‌توانند میان تصاویر مادر و پدر خود تمایز قایل شوند.
تبعات بد برای کودکان؛
شهد شفا: یک کارشناس مشاوره و راهنمایی گفت: تنبیه بدنی کودکان توسط والدین در سنین کودکی منجر به پرخاشگری، دروغ‌گویی و ریاکاری در آنان می‌شود.
هدایت درست کودکان؛
شهد شفا: بزرگترین سرمایه‌ی نسل بشر، کودکانند که امید آینده‌ی ما هستند، راهنمایی و هدایت درست کودکان، طبق علاقه و ذوق و استعداد خودشان، و نه با اجبار وظیفه‌ای مهم و ارزشمند است.
یادداشت؛
شهد شفا: کودکان همگام با رشد خود به محرک های متفاوتی نیاز دارند، و انتخاب اسباب بازی باید بر اساس نیازهای متغیر آن ها باشد.
شهد شفا: فوق تخصص نوزادان اظهار کرد: هترین زمان آغاز شیر دهی در همان ساعت اولیه تولد کودک است و کودکانی که از شیرمادر تغذیه می شوند باهوش تر ،آرام و فعال تر هستند.
میوه ای با طعم خنثی؛
شهد شفا: مطالعات محققان نشان می دهد اولین غذای کودک در سن شش ماهگی می تواند میوه آووکادو باشد.
برای پیشگیری؛
شهد شفا: تولد هر نوزاد عقب افتاده یا بیمار هزینه‌ها، زحمات و مشکلات بسیاری را برای جامعه و بویژه خانواده‌ها رقم می‌زند. علاوه بر این چنین کودکانی اکثرا زندگی دردناک و مشکلات روحی و روانی بسیاری پیدا می‌کنند. شاید حتی بسیاری از آن‌ها به سن بلوغ نرسند و از دنیا بروند.
رایج‌ترین اشتباهات؛
شهد شفا: رایج‌ترین اشتباهی که والدین در درمان خانگی کودکان مرتکب می‌شوند، عدم استفاده از تایلنول و ایبوپروفن کافی برای کاهش شدت تب است.

صفحه‌ها