روزشمار هفته سلامت با شعار « زندگی سالم ، با نشاط و امید» اعلام شد.
روزشمار هفته سلامت سال 96 اعلام شد دبیر ستاد برگزاری هفته سلامت ضمن تشریح برنامه ها و عناوین روزهای هفته سلامت، از سخنرانی وزیر بهداشت قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران خبر داد. به گزارش ميگنا روز جهانی بهداشت، 18 فروردین ماه است اما با توجه به تعطیلات عید نوروز و فرصت محدود برنامه‌ریزی و اجرا در آن مقطع در كشور، زمان برگزاری هفته سلامت با تاخيري چند روزه از هفته اول اردیبهشت ماه اجرا مي شود.
هشتمین کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا
کنگره دوسالانه و بین المللی سلامت درحوادث و بلایا اکنون در هشتمین دوره خود می‌تواند این ادعا را داشته باشد، که از مرز یک کنگره علمی صرف عبور کرده و تبدیل به پدیده­ای تاثیرگذار، فراگیر و بالنده شده است که در هر دوره محصولاتی پربرکت و ماندگار از خود به یادگار گذاشته است. از جمله این محصولات می توان به قانون تأسیس سازمان مدیریت بحران کشور و راه­‌ اندازی دوره دکتری سلامت در بلایا و فوریت‌ها اشاره کرد. از دستاوردهای غیرملموس ولی بسیار پراهمیت این کنگره می‌توان گرد هم آمدن اکثریت قریب به اتفاق خبرگان، اندیشمندان، دانشگاهیان و صاحبان دانش و تجربه را حول محور بسیج جامعه پزشکی مورد توجه قرار داد.
شهد شفا: مناسب‌ترین آب برای شست‌وشوی صورت آب ولرم رو به سرد است، زیرا باعث کمتر آسیب دیدن پوست می‌شود.
شهد شفا: دلایل علمی جالبی در مورد زمان حمام کردن و حسابی تمیز شدن وجود دارد.
توصیه محققان؛
شهد شفا: محققان توصیه می‌کنند قبل از خوردن برنج، یک شب آن را در آب خیس کنید تا احتمال افزایش ریسک بیماری قلبی، دیابت و سرطان کاهش یابد.
برای حفظ سلامت؛
شهد شفا: امروزه ساده‌ترین روش پختن تکه‌های گوشت و مرغ و ماهی و سبزیجات با استفاده از توری مشبک است که روی منقل زغالی یا اجاق گاز قرار می‌گیرد.
خدمات سلامت در راه است
درصد بالایی از تخت های بیمارستانی دولتی فرسوده شده اند
هشدار؛
شهد شفا: بعضی از مواد شیمیایی برای زنان باردار به شدت مضر است به طوری که بسیاری از آنها را می‌توان به مرگ جنین نسبت داد.
شهد شفا: دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار گفت: تخم مرغ با پوسته آلوده ناقل بیماری است و ممکن است آلودگی را به استان‌های دیگر منتقل کند.
شهد شفا: حمام کردن یکی از کارهای لذت بخش در برنامه روزانه ما است. اما نباید ساده از کنار این مسئله گذشت زیرا ممکن است با ارتکاب برخی اشتباهات متحمل آسیب‌هایی به بدنمان شویم.
یادداشت؛
شهد شفا: مواد شیمیایی و شوینده ها که در منزل برای پاکیزگی به کار برده می شوند، از جمله موادی تهدیدی و عوامل خطر برای سلامت بدن هستند.
شهد شفا: پژوهشگران بر همین اساس در نظر دارند شیوه جدیدی برای مقابله با سرطان و جلوگیری از بازگشت آن در مبتلایان ابداع کنند که در آن میزان مصرف چربی افراد کم باشد.
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه؛
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: عوامل خطری که برای دیابت تهدید است برای بیماری قلبی هم تهدید است که کم تحرکی، هایپرلیپیدمی، نوع تغذیه و سیگار در ایجاد این بیماری ها، تاثیر گذار هستند.
یادداشت؛
شهد شفا: هنگام تصادفات نکات بسیار مهمی وجود دارد که افراد باید آن را رعایت کنند تا آسیب بیشتری به مصدوم وارد نشود.

صفحه‌ها